Kızıldağ Milli Parkı - Şarkikaraağaç / ISPARTA | Sık Sorulan Sorular

       ETKİNLİKLER: 3 6 Ve 9 Km lik yürüyüş yollarımızda eşsiz bir manzara ve bol oksijen eşliğinde sabah ve akşam yürüyüşleri yapabilirsiniz.

 • KONAKLAMA ŞARTLARI NELERDİR?
 1. Konaklama tesisinde Evlilik Cüzdanı şartı bulunmaktadır. Müşteri; nişanlı yada nikahsız çift olarak, bay bayan karışık arkadaş gurubu olarak ve gayrı resmi evli aile olarak konaklama yapamaz. Bu şekilde yapılan Rezervasyonlardan doğacak ücret ve hak kayıplarından işletmeyi sorumlu tutamaz ve ücret iadesi talep edemez.
 2. Konaklama tesisine konaklama esnasında veya sonradan Rezervasyonda bildirilmeyen misafir alamaz, misafir çağıramaz. İşletme görevlileri tarafından tespit edilen fazla misafir ücretini rezervasyon kişisinden talep eder, tahsil eder. İşletmeye bildirilmeden gizlice alınan misafir ücreti tahsil edilemez ise işletme görevlileri kolluk kuvvetlerine haber verecek olup oluşan zarar tazmini için yasal yollar uygulanacaktır.
 3. Bungalov evlerde maksimum 7 kişi, konteyner evde ise maksimum 2 kişi konaklayabilmektedir. (1 kişi olarak yapılacak konaklamalarda minimum 2 kişilik ücret alınmaktadır.)
 4. 0-8 yaş arası çocukların konaklamaları ücretsizdir.
 5. Ev tesliminden önce konaklayacak misafirlerimizin kimlik ibraz etmesi ve kayıtlarını milli parkımızda bulunan personellerimize yaptırması gerekmektedir.
 6. Bungalov ev konaklamalarında kahvaltı yoktur.
 7. Konaklamalarda uyulacak kuralları misafirlerimiz peşinen kabul etmiş sayılır. Kurallara uyulmaması durumunda müşteri evden çıkartılır ve yatırmış olduğu ücret iade edilmez. Kurallarımıza göz atmak için BURAYA TIKLAYINIZ.

 

 • MÜSAİT EVLERİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Web sitemizin ana sayfasında bulunan REZERVASYON butonuna tıklayıp ardından giriş-çıkış tarihlerinize göre sorgulama yapabilirsiniz.

Sistem seçtiğiniz tarihlerde müsait olan konaklama seçeneklerini size gösterecektir. Herhangi bir ev göremiyorsanız tüm yerlerimiz tükenmiş anlamına gelir.

   

 • NASIL REZERVASYON YAPTIRABİLİRİM?

Telefonla arayarak rezervasyon oluşturamazsınız.

www.kizildagmilliparki.com web sitemizin ana sayfasında bulunan REZERVASYON butonuna tıklayarak giriş-çıkış tarihlerinizi seçip, rezervasyon bilgilerinizi oluşturduktan sonra ziraat bankası hesabımıza eft/havale yaparak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Rezervasyonunuzu oluşturup ödemenizi yaptıktan sonra 24 saat içerisinde rezervasyonunuzun onaylandığına dair konfirme e-maili alacaksınız.

Önemli Bilgilendirme: "Eft/Havale ile ödeme" seçeneğinde, rezervasyon oluşturulduktan sonra, 1 iş günü içerisinde yapılmayan ödemelere ait rezervasyonlar İPTAL edilir.

 

 • EV ANAHTARIMI NEREDEN TESLİM ALACAĞIM?

Anahtarınızı 08:00 - 17:00 saatleri arasında milli parkta bulunan personellerimizden teslim alabilirsiniz.

Evlerle ilgilenen personele 0544 316 22 11 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

DİKKAT: Konaklayacak misafirlerimizin kayıtları, anahtar teslim edilmeden önce görevli personelimizce yapılması gerektiğinden dolayı saat 17:00'den sonra ANAHTAR TESLİMİ YAPILAMAMAKTADIR.

 

 • KIZILDAĞ MİLLİ PARKI FİYAT LİSTESİ VE ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Fiyatlar kişi sayısına ve haftaiçi - haftasonu gün seçimine göre değişmektedir. 

NOT: Konaklama için gelen misafirlerimiz, konaklama süreleri içerisinde sadece ilk gün girişte Milli Park giriş ücreti ödeyeceklerdir.

 

 • OLUŞTURDUĞUM REZERVASYON ÖDEMESİNİ NASIL YAPACAĞIM?

Rezervasyon ödemesini, Kızıldağ Milli Parkı İktisadi İşletmesi'nin Ziraat Bankası hesabına, rezervasyonu oluşturduğunuz andan itibaren 1 iş günü içerisinde EFT/HAVALE ile yapabilirsiniz. Ödeme yapılmasına müteakip rezervasyon onay bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Ziraat Bankası Hesap Bilgilerimiz

Hesap Adı: Kızıldağ Milli Parkı İşletmesi

Iban No   : TR21 0001 0001 3587 6898 6250 01

  

 • EVLERİN FOTOĞRAFLARINI ve ÖZELLİKLERİNİ NEREDEN GÖRÜNTÜLEYEBİLİRİM?

www.kizildagmilliparki.com web sitemizin ana sayfasında bulunan KONAKLAMA SEÇENEKLERİMİZ bölümünden, istediğiniz seçeneğin üzerine gelerek "Daha Fazla" butonuna tıklayıp, evlerin detay fotoğraflarına ve evlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 • KONAKLAMALARDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR NELERDİR?

Rezervasyonlarda sisteme girilmiş kişilerin haricinde fazla misafir getirilmesi durumunda girişte kabul yapılmaz. Konaklama esnasında yada sonradan misafir kabul edilemez. Kaçak misafir tesipiti halinde Jandarma kolluk kuvvetleri eşliğinde evin tahliyesi yapılır. Giriş günüden önce fazla gelecek kişiler mesai içerisinde işletmemize bildirilmesi ve ücretinin yatırılması gerekmektedir.

Misafirlerimizin konaklamaları sırasında uyması gereken kurallara BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

 

 • REZERVASYON İPTALİ ya da TARİH DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN NE YAPMALIYIM?

Hizmet başlangıç tarihine 15 (onbeş) gün ve daha fazla kala yapılan iptal ve iade taleplerinde tüm bedel iade edilecektir.

Hizmet başlangıç tarihine 15-7 (onbeşinci gün ile yedinci gün arasında) 7 gün kala yapılan iptal ve iade taleplerinde müşteriye, ödediği bedelin %50’si iade edilecektir. Hizmet başlangıç tarihine 7 günden az kala yapılan iptal ve iade taleplerinde ücret iadesi yapılmaz.

İadesi yapılacak rezervasyonlarda 2023 yılı itibariyle devletin getirmiş olduğu % 2 konaklama vergisi kesilerek iade ödemesi yapılır..

 

Rezervasyon değişiklik talebi ancak sokağa çıkma yasağı, savaş gibi bir durum yaşandığında geçerlidir. Bu gibi durumlarda kurumumuza gelen genelgeler dahilinde hareket edilecektir. Bu gibi durumların haricinde yapılan değişiklik talepleri kabul edilmez. 

Taleplerinizi (haftaiçi 08:30-17:00 saatleri arasında) 0539 853 32 10 numaralı telefondan bize iletebilirsiniz. Mesai  saatleri içerisinde tarafınıza dönüş yapılacaktır.

 

 • MİLLİ PARK İÇERİSİNDE YEME, İÇME İHTİYACIMI NASIL KARŞILAYABİLİRİM?

Milli Park sınırları içerisinde hizmet vermekte olan KIZILDAĞ RESTORANI ve KIL ÇADIR ı ziyaret edebilir ve zengin menüsünden faydanabilirsiniz.

 

 • EVLERİN İÇERİSİNDEKİ MUTFAKLAR KULLANIMA AÇIK MI?

Evet, mutfakları kullanabilirsiniz. 2 li eletrikli ocak,Tencere, Tava, Tabak, kaşık çatal vs. mutfak eşyalarımız mevcuttur. Ayrıca mutfak içerisinde su ısıtıcısı, mini buzdolabı ve mikro dalga fırınımız vardır.

 

 • MİLLİ PARK İÇERİSİNDE NEREDEN ALIŞVERİŞ YAPABİLİRİM?

Milli Park içerisinde alışveriş yapabileceğiniz ahşap satış standları yaz sezonu açıktır. Bu sebeple diğer zamanlar için yolculuğunuz esnasında merkezi yerlerden alışverişinizi yapmanızı öneririz.

 

 • BUNGALOV EVLERDE BULUNAN ŞÖMİNELER KULLANILABİLİR Mİ?

Bungalov evlerimiz de bulunan şömineler kullanıma açıktır. Milli park içerisinde ki personellerimizden ücreti karşılığında odun alabilir ve şöminenizi kullanabilirsiniz.Şömineler yemek pişirme amaçlı deyildir.

Not: Ev içinde bulunan şöminelerin mangal vs. gibi yiyecek madde pişirme amacıyla kullanılması yasaktır.

 

 • KIZILDAĞ MİLLİ PARKINA NASIL ULAŞABİLİRİM?

Milli park, kuzeyinden geçen Isparta-Konya karayolu ile ülke ulaşım ağına bağlanmaktadır. Mevcut ana giriş kapısı Şarkikaraağaç ilçesi şehir merkezine 2 km. uzaklıktadır. Konya-Isparta karayolu Milli Parkın kuzeyinden geçer. Isparta hava alanının Şarkikaraağaç’a uzaklığı yaklaşık 145 kilometredir.

kizildag-milli-park-ulasim

 

 • YİNE DE SORMAK İSTEDİKLERİM VAR, NE YAPABİLİRİM?

Resmi tatil günleri hariç; Haftaiçi 08:30-17:00 saatleri arasında 0539 853 32 10 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Kızıldağ Milli Parkı İktisadi İşletmesi

 

Kızıldağ Milli Parkı

 

Kızıldağ Milli Parkı, Akdeniz Bölgesi’nde, Isparta ilinin, Şarkikaraağaç ilçesi sınırları içindedir. İlçe merkezine uzaklığı 6 km mesafededir.

1993 yılında milli park ilan edilen Kızıldağ'da bulunan mavi sedir ağacı ormanlarının bol oksijen üretimi nedeniyle milli parkın temiz havası, oksijen açısından zengin olup, akciğer, astım ve solunum problemi olan insanlar için şifa kaynağıdır. Ayrıca mavi sedirleri ile tanınan milli parkta; ardıç, karaçam, köknar, meşe, kavak, söğüt ve ıhlamur topluluklarına da rastlanmaktadır. Milli parka daha çok rekreasyon ve sağlık amaçlı ziyaretçi gelmektedir.

Kızıldağ Milli Parkı, güneyinde Türkiye'nin 2. büyük gölü olan Beyşehir Gölünü kucaklamaktadır. Gölden esen güney rüzgarları Bebik Vadisi ile Yertutan Mevkii’nden geçerek milli parka ulaşmaktadır. Bu nedenle bol oksijenli temiz havası parkın cazibesini artırmıştır.

Kızıldağ Milli Parkı sınırları içerisinde kiralanabilir bungalov evlerimiz, konteyner evimiz, kamp yapabileceğiniz çok sayıda çadır yerlerimiz ve piknik alanlarımız mevcuttur. 3 - 6 - 9 km'lik yürüyüş yollarımızın da bulunduğu milli parkımıza siz doğa severleri bekliyoruz.